Akademia Nauki w Bielsku-Bialej

"Większość dzieci, które dziś chodzą do szkoły,
będzie musiała wielokrotnie uczyć się wszystkiego od nowa. 
Musimy je nauczyć, jak się uczyć." 
Garry Caruthers, gubernator stanu Nowy Meksy

 

Akademia Nauki została założona w 1998 r. 
Ośrodek w Bielsku-Białej rozpoczyna swą działalność we wrześniu 2008 roku.

Opracowujemy ciekawe i skuteczne programy edukacyjne podnoszące sprawność czytania i uczenia się dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
Jesteśmy największą siecią edukacyjną zajmującą się docieraniem do zasobów człowieka i rozwojem jego możliwości. 

Naszą misją jest podnoszenie jakości życia człowieka. 
Osiągamy to poprzez uczenie w jaki sposób można pełniej wykorzystywać możliwości swojego umysłu, oraz poprzez ograniczenie napięć i stresów związanych z uczeniem. Propagujemy styl naturalnego uczenia się, który niesie za sobą zadowolenie i poczucie pewności siebie.

Programy Akademii Nauki oparte są na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka.Naszą misję realizujemy nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również poprzez zaangażowanie w programy NON PROFIT.

W ramach naszej działalności prowadzimy:
Bezpłatne szkolenia nauczycieli w ramach Kampanii Społecznej ?Szkoła 2010? zorganizowanej przez Akademię Nauki 
Jesteśmy koordynatorem Kampanii Społecznej ?Cała Polska czyta dzieciom?. Dwukrotnie nasze działania zostały uhonorowane Statuetką Kampanii. 
Dwukrotnie zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Szybkim Czytaniu w których udział wzięło łącznie 320 osób

Akademia Nauki w Bielsku-Białej jest:
NIEPUBLICZNĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZĄ
wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała.

  

 

 

 

 

Artykuły Centrum Nauki i Muzyki:

 • Inspiracje dla rodziców dzieci szkolnych

  CZYTANIE TO PODSTAWA

  Jeżeli chcesz, żeby dziecko rozwijało swój sposób myślenia, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację, zainspiruj je do czytania książek.
  To bardzo ważne!

  Czytaj dziecku codziennie ciekawe książki szczególnie, jeżeli dziecko nie lubi tego robić samodzielnie! Znajdźcie jakieś hobby i czytajcie o nim wspólnie. Dyskutujcie o tym, co czytacie, o postawach bohaterów, o życiu na innych kontynentach lub w innych czasach. Uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że dziecko z czasem samo chętnie sięgnie po książkę. Zacznie błyszczeć swoją wiedzą i wykaże się umiejętnością analizy i logicznego myślenia!

 • Do inteligencji poprzez Muzykę

  Wyniki badań wsparte nauką dowodzą, że dzieci, które bardzo wcześnie i intensywnie zajmują się muzyką, szczególnie grą na instrumencie klawiszowym, są bardziej inteligentne niż dzieci, które takiej szansy nie miały. Poniżej kilka przykładów:

  >wczesne zajmowanie się muzyką pobudza obszerne potencjały inteligencji;
  >istnieje jednoznaczny związek między grą na instrumentach i rozwojem inteligencji;
  >„Intensywne zajmowanie się muzyką oraz aktywne muzykowanie wspierają cechy osobowości i sposobu zachowania jak wytrwałość, konsekwencja, odpowiedzialność, koncentracja, poleganie na sobie nawzajem, zdobywanie własnych doświadczeń oraz krytyczny dystans do własnej gry” – wypowiedź Prof. Hansa Günthera Bastiana po  wstępnych badaniach w berlińskich szkołach podstawowych. 

  Każde dziecko jest „człowiekiem-ucho”.

 • Szkolne role dzieci

  Każde dziecko ma naturalną potrzebę bycia zauważonym i docenionym. Kiedy dziecko idzie do szkoły, pragnie zaistnieć wśród rówieśników i chce, żeby Pani poświęciła mu swój czas i uwagę.

  Już po kilku dniach w szkole możemy zauważyć, że wśród dzieci następuje powolny, ale wyraźny podział na „lepszych” i „gorszych”. Rozpoczyna się proces obejmowania klasowych ról. 

  Jest to proces nieświadomy. Najbardziej komfortowo czują się dzieci, które obejmują tzw. „role wspierające”.
  Dzieci te są postrzegane jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe. Role te przyjmują dzieci, które potrafią czytać, znają litery, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią  skoncentrować się na zadaniu. Dzieci, które nie posiadają tych umiejętności, porównując się ze zdolnymi rówieśnikami, zaczynają czuć się „gorsze”.

Centrum Nauki i Muzyki

Kursy i warsztaty dla młodzieży i dorosłych:

Szkoła Muzyki Rozrywkowej
Kursy rozwoju i praca z zasobami

Centrum Nauki i Muzyki w sieci:

© Akademia Nauki w Bielsku-Białej  |  ul.Górska 3a,   Bielsko-Biała,    tel. (33) 815 15 14